Новини / News

21-23 вересня 2018 р. відбувся навчальний семінар Д-ра Джозефа Дж. Морено  із використання музики, арт-терапії в груповій терапії та психодрами - «Відчуй свою внутрішню музику».

Доктор Джозеф Морено – професор-емерит у галузі музикотерапії Мервільського університету, керівник Інституту Креативних Мистецьких Терапій ім. Морено у Сен-Луісі, штат Міссурі, США. Він довгий час застосовував міждисциплінарний підхід у своїй роботі та запровадив використання музики у психодрамі та у груповій терапії, а також у його широкій дослідницькій діяльності щодо питань місцевих музичних звичаїв та лікування навколо світу.

Автор книги «Зіграй свою внутрішню музику: Музикотерапія і психодрама»* та численних статтей, визнаний міжнародною спільнотою, Дж. Морено презентував свої авторські воркшопи у понад 50 країнах світу. У 2001 році був удостоєний Національної премії у галузі науки та публікацій Американської Музикотерапевтичної Асоціації.

Слід зазначити, що д-р Дж. Морено вдруге відвідує м. Львів. Перший раз у 2016 році. Його приїзд викликав широкій інтерес у психологів, психотерапевтів, педагогів та соціальних працівників. Оскільки напрямок музикотерапії в Україні тільки розвивається, візити фахівця такого рівня є дуже важливими для розвитку та становлення професійного музикотерапевтичного напрямку.

Унікальність методу д-ра Дж. Морено, який він називає «музична психодрама», полягає в тому, що запропоновані ним та розглянуті терапевтичні техніки одразу застосовуються на практиці та створені так, щоб бути повністю доступними учасникам без формальної музичної підготовки і можуть одразу застосовуватись у психологічній та терапевтичній практиці.

Слід додати, що одними з піонерів та початківців створення професійної музикотерапевтичної школи в Ураїні є музикотерапевти Віденського Інституту Музикотерапії Д-р. Елена Фітцгум / Elena Fitzthum, Dr.sc.mus., доктор музичних наук та Д-р. Доротеє Шторц / Dorothee Storz, Mag.art. Dr.sc.mus., які відвідали Львів у березні 2018 року, завдяки допомозі представництва OeAD (Австрійської служби академічного обміну) у Львові. Та розпочали професійне навчання музикотерапії в Україні.

Організатори семінару -  кафедра психології та психотерапії УКУ. Галина Католик: канд.психол.наук, доц., зав. кафедри психології та психотерапії УКУ, Ірина Кривенко: к. психол. н., ст. викл. каф. психології та психотерапії УКУ та перекладач семінару Андрій Сидоренко.

Секція Арт-психотерапії УСП (Українська спілка психотерапевтів) – голова секції Олександр Львов, Керівник Міжнародного навчального проекту з музикотерапії, психолог, музикотерапевт, арт-терапевт, керівник практики студентів кафедри психології та психотерапії УКУ у відділенні лікувально-реабілітаційному кризових станів № 31, КЗ ЛОР Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня. Наталія Жабко – навчаючий ко-терапевт УСП (психодрама), психолог (лікувально-реабілітаційного відділення кризових станів № 31 КЗ ЛОКПЛ), музична психодрама.

При інформаційній підтримці ВГО «Арт-терапевтична асоціація», Президент ВГО «Арт-терапевтична асоціація», канд. психол. н., с. н. с. Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Олена Вознесенська.

Проф. Олександр Фільц: Екс-Президент ЄАП, Президент УСП, Зав. кафедри психіатрії та психотерапії ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Особлива подяка студентам волонтерам кафедри психології та психотерапії УКУ - Аліні Османовій, Олені Романоваій та Маркіяну Рослюку.

*опублікована у Сент-Луїсі, перекладена російською мовою у 2009 році (Морено Дж. Включи свою внутреннюю музыку: Музыкальная терапия и психодрама / Пер. с англ.- М.: Когито-Центр, 2009. – 143 с.)

Twitter
Facebook
Pinterest
Linkedin
Tumblr
VKontakte
powered by social2s