flex a tone 6318968668225 305x305 crop bottomЦей загадковий інструмент викликав багато запитань та інтригував, тепер є можливість трохи дізнатись про нього, але й ще побачии, як на ньому грати!

Флексато́н (Flex-A-Tone, від лат. fixus) — сучасний ударний музичний інструмент, що одержав поширення в 1920-ті роки, складається з невеликої сталевої пластинки, що тримається на дротовій рамці, і двох кульок, прикріплених до неї на вузьких сталевих стрічках. При струшуванні інструмента кульки вдаряють по пластинці, видобуваючи звук. Сталеве полотно звучить на певній висоті залежно від натяжіння, і вправний музикант може відтворювати на цьому інструменті мелодії. Діапазон інструмента обмежений трохи більше октави. Серед експерементальних (прим.ред.) прийомів гри на флексатоні можна відзначити гру паличками для ксилофона, а також гру смичком.

 

Спочатку флексатон використався в джаз-оркестрах. Пізніше інструмент почали застосовувати при озвучуванні фільмів, а також в естрадній (у т.ч. джаз і рок) і академічній музиці. Найбільшу ж популярність флексатон завоював серед композиторів-авангардистів. Одним із в симфонічній музиці флексатон використав Арам Хачатурян в Концерті для фортепіано з оркестром.

(Флексатон. Матеріал з Вікіпедії )

Історія, будівництво та техніка flexitone01

Флексатон / Flexitone - ударний інструмент;  вібрація (коливання) змушує дві дерев’яні кульки, по одній з обох сторін, вдарити по металевій лопатці під тиском великого пальця, що тим самим може спричинити моторошні глісандо ефекти.

 Винахід щодо флексатону зустрічається в Британських патентних записах 1922 та 1923 рр.

У 1924 р. Компанія "Flex-a-tone" була запатентована в США компанією Playatone з Нью-Йорка.  "Інструмент під назвою" Flex-a-tone" був запатентований в США в 1924 році компанією Playertone з Нью-Йорка. Він був представлений як новий інструмент, роблячи" джазовий більше джазовий" і оголошений як поєднуючий тон музичної пили, дзвіночки оркестру та мелодії свисту.

Інструмент вперше був використаний у джазових групах 1920-х років як ефект, але зараз він мало використовується в оркестровій музиці. Не можна припустити, що сфера його застосування чи діапазон широкі, але такі, які вони є - цілком незамінні.

Зазвичай він використовується як абстрактний ефект.  Цей ефект не може бути імітований будь-яким іншим способом, за винятком, можливо, Ondes Martenot, або, можливо, музичної пилки. (https://en.wikipedia.org/wiki/Flexatone)

О.Львов.

Відео - як це виглядає:))))

Twitter
Facebook
Pinterest
Linkedin
Tumblr
VKontakte
powered by social2s